۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
مصادف با:
2020/10/24 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
معرفی کمیته های تحت پوشش: کمیته مستقل کت بل کتل بل ها توسط ورزشکاران و بدنسازان متعدد برای بیش از صد سال اخیر مورد استفاده قرار گرفتند. اطلاعات زیر تاریخچه کتل بل این وسیله منحصر بفرد و کارآمد در زمینه کاهش وزن و چربی سوزی را برای شما رقم می زند.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين - تعداد بازدید: 1136 بار
کتل بل ها توسط ورزشکاران و بدنسازان متعدد برای بیش از صد سال اخیر مورد استفاده قرار گرفتند. اطلاعات زیر تاریخچه کتل بل این وسیله منحصر بفرد و کارآمد در زمینه کاهش وزن و چربی سوزی را برای شما رقم می زند.

کتل بل چیست
کتل بل یک وزنه با تاریخچه روسی می باشد که شبیه یک توپ دسته دار است. غالبا از چدن ساخته می شوند و در تنوع بالایی از وزن و سایزهای مختلف عرضه می شوند. از وزن 2 کیلوگرم شروع شده و تا 50 کیلو هم افزایش می یابد. این وزنه منحصر به فرد برای افزایش حجم عضلانی بالابردن استقامت و چربی سوزی هم زمان استفاده می شود. حال که با کتل بل آشنا شدیم بد نیست سری به تاریخچه آن بزنیم.

تاریخچه
کتل بل ها از روسیه سرچشمه می گیرند و اولین چیزی که از کتل بل ثبت شده، آنها در سال 1704 میلادی در فرهنگ لغت روسیه تحت عنوان کلمه روسی girya آمدند. کسانی که از آنها استفاده می کردند را gireviks می نامیدند.کتل بل ها به عنوان وسیله فوق العاده و منحصر بفرد در زمینه چربی سوزی در مجلهhercules  به رسمیت شناخته شدند. در سال های اخیر کتل بل به صورت فزاینده ای در بین کشورهای قاره آمریکا توسط pavel tsat souline معرفی شد، که یک مولف کتب ورزشی است. tsat souline که در گذشته نه تنها فقط در سطح نیروهای مسلح آمریکا بلکه در سطح ارتش جماهیر شوروی نیز سابقه مربیگری داشته است.
مادامی که آمریکا اعلام کرد توان رقابت با روس ها را ندارد آنها شروع به ترکیب تمرینات کتل بل با تمرینات روزمره خود کردند در سال 1985 کمیته ای برای ورزش کتل بل تاسیس شد و اولین دوره قهرمانی بین المللی کتل بل در همان سال در روسیه با توجه به استانداردهایی که خود آنها اعمال کردند برگزار شد. امروزه کتل بل به دنیای تناسب اندام fitness معرفی شده و با استقبال چشمگیر جهانی روبه رو شده و فواید و نتایج آن اثبات خوبی برای محبوبیت کار با این وزنه ها هستند.

فواید کتل بل
همانطور که تاریخچه طولانی کتل بل اثبات می کند کار با این وزنه ها تاثیرات و فواید زیادی برای استفاده عموم دارند. این فواید شامل:
افزایش استقامت
تناسب اندام و فرم دهی و قدرت بخشی به تقریبا تمامی غضلات بدن
افزایش انعطاف پذیری
کمک به چربی سوزی
این اجازه را به شما می دهد که در هرکجا وهرزمان بتوانیدیک جلسه تمرینی متمرکز و کارآمد راداشته باشید
تاریخچه  طولانی کتل بل تاثیرگذاری این ورزش را اثبات می کند
حالا اگر کتل بل را به صورت روزمره با تمرینات خود ترکیب کنیم میتوانیم پس از یادگیری به  راحتی درمنزل خود یا حتی در مسافرت به عنوان یک تمرین متناوب بی همتا به جای رفتن به باشگاه و اتلاف حدود یک و نیم ساعت زمان با کتل بل نتیجه دو برابر در نصف زمان را به دست آوریم یعنی حدود 40 دقیقه معادل 800 کالری لازم به ذکر است این ورزش با وزنه ها محدودیت سنی ندارد.

برچسب ها:
کتل بل
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
مطالب مرتبط
عنوان محتوی سطح 3
کاشان - خیابان امام خمینی (ره) - تلفن 03155244224
کلیه حقوق متعلق به هیئت ورزش های همگانی شهرستان کاشان می باشد.