۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
مصادف با:
2020/10/24 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
معرفی کمیته های تحت پوشش: کمیته پینت بال پینت بال پررشدترین ورزش جهان در ۲۰ سال گذشته بوده است. هم اکنون در ۱۰۴ کشور دنیا، بیش از ۱۵ میلیون بازیکن و بیش از ۷۰۰۰ تیم در ۴۰۰ لیگ منطقه ای و جهانی به این ورزش مشعول هستند.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين - تعداد بازدید: 1318 بار
تعریف
پینت بال پررشدترین ورزش جهان در ۲۰ سال گذشته بوده است. هم اکنون در ۱۰۴ کشور دنیا، بیش از ۱۵ میلیون بازیکن و بیش از ۷۰۰۰ تیم در ۴۰۰ لیگ منطقه ای و جهانی به این ورزش مشعول هستند.
ایران به عنوان الگوی ساختار ورزش پینت بال در جهان شناخته شده است و دارای انجمن زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی است. انجمن پینت بال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۱ تاسیس و دارای فدراسیون جهانی  می باشد. هدف انجمن رشد و توسعه ورزش پینت بال در تمامی استان ها و تمامی رده های سنی (از ۱۱ سال به بالا) در میان آقایان و بانوان می باشد. انجمن پینت بال ایران در سیستم جهانی پینت بال غرب آسیا  از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
لیگ پینت بال ایران  که در جهان شناخته شده است و یکی از بزرگترین و معتبرترین لیگ های منطقه غرب آسیا و خاورمیانه می باشد که با حضور ۳۰ تیم از استان های مختلف کشور برگزار می گردد. اهداف سازمان لیگ عبارتست از تلاش برای بهبود ورزش پینت بال برای بازیکنان، ایجاد جذابیت برای اسپانسرها و معرفی عامه مردم که با استراتژی کمک به تاسیس باشگاه های استاندارد، تیم سازی و پخش مستقیم و غیرمستقیم تلویزیونی پیگیری می گردد.

پینت بال ورزشی (قهرمانی)
زمین های مسابقاتی باید زمینی صاف و هموار و نرم در یک منطقه بدون شیب باشد، تا میزان حوادث را کاهش داده و کاملا بوسیله توری مورد تائید انجمن محصور گردد تا امنیت مسابقه را تضمین نماید. موانع به فاصله حداقل ۵/۱ متر از خطوط اطراف زمین قرار می گیرند. خطوط اطراف زمین بازی باید به گونه ای کشیده شود که به وضوح قابل دیدن بوده و حداقل ۵/۱ متر با تور اطراف زمین فاصله داشته باشد.

تعداد دسته ها و تیم ها
لیگ پینت بال ایران در ۲ دسته برگزار می گردد. دسته یک (دسته برتر) که بصورت بسته می باشد و دسته دو که بصورت باز است و تیم ها در هر دوره می توانند در آن ثبت نام نمایند. تعداد تیم ها در دسته یک ثابت و بصورت بسته، ۸ تیم است. تیم هایی که در دسته یک بازی می کنند موظف به حضور در کلیه مسابقات در طی سال می باشند. سقف تعداد تیم های دسته یک می تواند با صلاحدید انجمن افزایش یا کاهش یابد. دسته دو بصورت باز برگزار می گردد و تیم ها می توانند در آن آزادانه ثبت نام نمایند و تعداد تیم در هر دوره از مسابقات متناسب با تیم های ثبت نام کننده تعیین می شود.
تیم ها می توانند تا ۱۵ نفر را در فهرست اعضای خود داشته باشند، اما می توانند در مسابقه های ۷ نفره، حداکثر تا ۷ بازیکن و در مسابقه های ۵ نفره حداکثر ۵ بازیکن را به داخل زمین مسابقه بفرستند.
اسم هر بازیکن فقط در فهرست یک تیم خواهد بود.
هیچ بازیکنی نباید از نظر قانونی منعی برای شرکت در مسابقات داشته باشد و تمام بازیکنان ملزم به رعایت کلیه قوانین هستند.
تمام تیم ها باید فهرست کامل اسامی بازیکنان خود را به هنگام ثبت نام ارائه کنند. فهرست ها را نمی توان بعد از شروع آن دوره از رقابت ها تغییر داد.

پینت بال تفریحی
پینت بال تفریحی از یک تمرین درگیری ۲ نفره تا یک صحنه رزمایش با هزاران نفر می تواند اجرا شود. پینت بال تفریحی را می توان در محیط جنگلی، صحرایی، کوهستانی و یا شهری و در هر شرایط جوی اجرا نمود. زمین های پینت بال تفریحی می توانند در ابعاد مختلف و بسته به نوع بازی انتخاب می شود. این ابعاد از یک زمین چند هکتاری جنگلی و کوهستانی تا یک ساختمان مخروبه چند صد متری می تواند باشد.

آدرس سایت انجمن پینت بال جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مسئولین این انجمن www.anjomanpaintball.com می باشد.
برچسب ها:
پينت بال
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
مطالب مرتبط
عنوان محتوی سطح 3
کاشان - خیابان امام خمینی (ره) - تلفن 03155244224
کلیه حقوق متعلق به هیئت ورزش های همگانی شهرستان کاشان می باشد.