۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
مصادف با:
2020/10/24 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
معرفی کمیته های تحت پوشش: کمیته طناب زنی بدون اغراق می توان اذعان داشت که همه افراد تجربه طناب زنی را در دوران قبل از مدرسه و مدرسه داشته اند. در سال های نه چندان دور طناب زنی یکی از فعالیت های مورد علاقه بچه ها در مدارس بوده و به شکل های مختلف انجام می گرفت. در سال۱۳۸۲ خانم میترا روحی شیوه جدید طناب زنی را از تایلند و در جریان مسابقات آسیایی طناب زنی به ایران آورد.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين - تعداد بازدید: 1134 بار
تاریخچه
بدون اغراق می توان اذعان داشت که همه افراد تجربه طناب زنی را در دوران قبل از مدرسه و مدرسه داشته اند. در سال های نه چندان دور طناب زنی یکی از فعالیت های مورد علاقه بچه ها در مدارس بوده و به شکل های مختلف انجام می گرفت. در سال۱۳۸۲ خانم میترا روحی شیوه جدید طناب زنی را از تایلند و در جریان مسابقات آسیایی طناب زنی به ایران آورد. شیوه اجرای فعالیت کاملا متفاوت با آن چیزی بود که در ایران انجام می گرفت جذابیت بسیار در حرکات انفرادی و گروهی موجب گردید تا با حمایت فدراسیون ورزشهای همگانی و عضویت در فدراسیون آسیایی و جهانی حرکت نوینی در این رشته ورزشی در این رشته ورزشی در ایران ایجاد گردد.

طناب زنی چیست؟
طناب زنی یک فعالیت بدنی کامل است که روی تمام فاکتورهای آمادگی جسمانی و حرکتی اثر مثبت می گذارد و بسیار کم هزینه و قابل دسترس برای عموم در هر مکان و زمانی می باشد. این رشته بصورت انفرادی، دو نفره و گروهی با استفاده از طناب های کوتاه، بلند، دو و چند طناب قابل اجراست.

فواید طناب زنی
افزایش آمادگی قلبی و عروقی و ظرفیت غیر هوازی
تعدیل وزن
بهبود هماهنگی عصب و عضله
افزایش چگالی استخوانها
افزایش استقامت عضلانی
افزایش سرعت عمل و عکس العمل و چابکی
افزایش اعتماد به نفس
کاهش دلواپسی و افسردگی

وسایل و امکانات مورد نیاز
1. فضا و زمین مناسب
طناب زنی در زمینی به ابعاد ۳ متر و ارتفاع بیش از ۳ متر قابل اجراست . همچنین استفاده از کفپوش های ضربه گیر و پارکت یا تارتان برای جلوگیری از وارد شدن صدمه به پاها مناسب است.
2. کفش ورزشی سبک که کف آن ضمن داشتن ضخامت کافی ، انعطاف پذیر نیز باشد تا به پاها صدمه ای وارد نشود.
3. لباس ورزشی مناسب جهت حرکت آزاد اندامها و تبادل حرارت بدن با محیط.
4. طناب مناسب.
طناب زنی یک فعالیت بدنی کامل است، به طوریکه اگر فردی روزانه ۵ بار و هر بار به مدت یک دقیقه به سرعت طناب یزند به هیچ فعالیت بدنی دیگری نیاز ندارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رشته ورزشی به سایت انجمن طناب زنی ایران www.rope-skipping.ir مراجعه کنید.

برچسب ها:
طناب زني
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
مطالب مرتبط
عنوان محتوی سطح 3
کاشان - خیابان امام خمینی (ره) - تلفن 03155244224
کلیه حقوق متعلق به هیئت ورزش های همگانی شهرستان کاشان می باشد.