۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
مصادف با:
2020/10/27 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
معرفی کمیته های تحت پوشش: کمیته بازی های فکری کمیته بازی های فکری در راستای تقویت فکری و ذهنی افراد با استفاده از بازی های فکری است. بصورت کلی سه رشته بیش از رشته های دیگر از سوی فدراسیون دنبال می شده است که عبارتند از آبلون، روبیک و اتللو.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين - تعداد بازدید: 10479 بار
کمیته بازی های فکری در راستای تقویت فکری و ذهنی افراد با استفاده از بازی های فکری است. بصورت کلی سه رشته بیش از رشته های دیگر از سوی فدراسیون دنبال می شده است که در ادامه عبارتند از:

بازی فکری آبلون (abalone)
بازی ابالون در سال ۱۹۸۷ توسط لورنت لوی و میشل لالت اختراع شد و به سرعت به یکی از پر طرفدارترین و پر فروش ترین محصولات بازار بازی های استراتژیک مبدل شد تا جایی که مسابقات این بازی در رده المپیک بازی های فکری جایگاه ویژه ای پیدا کرد. بازی شامل یک تخته بازی شش ضلعی، ۲۸ گوی (۱۴ سیاه و ۱۴ سفید) است.

مکعب روبیک
مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن "مکعب جادویی" است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده است. این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به "مکعب روبیک" تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروش ترین اسباب بازی جهان با ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است.

بازی اتللو
REVERSI با نام تجاری اتللو Othello بازی ای است بر روی تخته که شامل خلاصه استراتژی و توسط دو بازیکن بر روی تخته ای با ۸ ردیف و ۸ ستون و یک سری مهره که یک طرف آن مهره ها رنگ روشن و طرف دوم آن رنگی تاریک دارد. هر کدام بازیکنان یکی از این رنگ های روشن و تاریکی را برای بازی انتخاب می کند.
هدف بازیکنان در بازی این است که رنگ مورد انتخاب آنها بر روی تخته دارای اکثریت تعداد باشد و ارز محره های حریف بیشتر باشد.

ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
کاشان - خیابان امام خمینی (ره) - تلفن 03155244224
کلیه حقوق متعلق به هیئت ورزش های همگانی شهرستان کاشان می باشد.