۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
مصادف با:
2020/10/24 میلادی
وضعیت جوی امروز:
بیشینه دما:
کمیته دما:
بیشینه دما فردا:
بیشینه دما فردا:
معرفی کمیته های تحت پوشش: کمیته گردشگری ورزشی صنعت گردشگري كه در عصر حاضر، ازلحاظ درآمدزايي (بعد از صنعت توليد انرژي و صنعت خودروسازي) به سومين صنعت برتر جهان تبديل گرديده (حتي بسياري از محققين و كارشناسان امر، آن را برترين صنعت درآمدزاي جهان مي نامند) در سال ۱۹۱۱ در سازمان ملل داراي تعريف گرديده و گـردشگـر به كسي گفته مي شود كه ۲۴ ساعت يا ۸۰ كيلومتر ازمحيط زندگي خود خارج گرديده و در مواردي چون گردشگري تفريحي-گردشگري ورزشي-گردشگري تجاري-گردشگري فرهنگي ... فعاليت نمايد.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين - تعداد بازدید: 1145 بار
مسئول کمیته: سید مهدی رضوی زاده

صنعت گردشگري ورزشي
صنعت گردشگري كه در عصر حاضر، ازلحاظ درآمدزايي (بعد از صنعت توليد انرژي و صنعت خودروسازي) به سومين صنعت برتر جهان تبديل گرديده (حتي بسياري از محققين و كارشناسان امر، آن را برترين صنعت درآمدزاي جهان مي نامند) در سال ۱۹۱۱ در سازمان ملل داراي تعريف گرديده و گـردشگـر به كسي گفته مي شود كه ۲۴ ساعت يا ۸۰ كيلومتر ازمحيط زندگي خود خارج گرديده و در مواردي چون گردشگري تفريحي-گردشگري ورزشي-گردشگري تجاري-گردشگري فرهنگي ... فعاليت نمايد.
تلفيق صنعت گردشگري، بعنوان يكي از صنايع مهم و برتر جهان و ورزش به عنوان يكي ازصنايع قدرتمند و با اهميت دنيا، موجب آن گرديد تا يكي از شگفت انگيزترين صنايع خدماتي، به نام صنعت گردشگري ورزشي پديد آيد، به طوري كه كارشناسان امر، اين صنعت را به عنوان منبع اصلي در اشاعه فرهنگ ملل، اشتغال زايي، رشد اقتصادي و توسعه زيرساخت ها مي دانند و كشورهاي مختلف دنيا، همواره در تلاش هستند تا با تدوين استراتژي هاي مختلف، بيشترين بهره برداري را از اين صنعت بزرگ و ارزشمند كسب نمايند.
فعاليت هاي مرتبط به امرگردشگري ورزشي را مي توان به سهولت در پنج بخش اصلي مشاهده كرد:
كساني كه در قالب تيم هاي ورزشي سفر مي كنند مانند: ورزشكاران، مربيان، داوران، مسئولين
طرفداران ورزش و تماشاگران رويدادهاي ورزشي، كه ترجيح مي دهند تعطيلات، اوقات فراغت و تفريحي خود را در محيط هاي ورزشي (داخل يا خارج از كشور) بگذرانند.
افراديكه به عنوان محقق و پژوهشگر، درزمينه هاي مختلف ورزشي سفر مي كنند.
كساني كه به عنوان بازرگان، دربخش ورزش سفر مي كنند.
كساني كه سفر مي كنند تا از امكانات توانبخشي پزشكي، ورزشي  بهره مند گردند.

معرفي انجمن گردشگري ورزشي
انجمن گردشگري ورزشي، انجمني است صنفي و تخصصي، كه برحسب نياز در تاريخ ۹/۵/۱۳۸۴، برطبق مصوبه و تائيد سازمان تربيت بدني جمهوري اسلامي ايران، بعنوان متولي امر در حوزه گردشگري ورزشي تاسيس و مقرر گرديد تا اين انجمن بر طبق ضوابط، قوانين و مقررات آيين نامه هاي اداري، مالي و فني، تحت نظارت فدراسيون ورزش هاي همگاني جمهوري اسلامي ايران فعاليت نمايد.
اين انجمن، پس از تشكيل وزارت ورزش و جوانان جمهوري اسلامي ايران، با عزمي راسخ و با حمايت همه جانبه مسئولين محترم وزارت و فدراسيون ورزش هاي همگاني كشور، با تدوين استراتژي و تعيين بازارهاي هدف، متولي و مجري فعاليتي گسترده در جهت بسط و گسترش صنعت گردشگري ورزشي در كشور مي باشد.

جهت کسب اطلاعات در مورد این انجمن به سایت http://www.sporttourismiran.ir مراجعه فرمایید.

برچسب ها:
گردشگري ورزشي
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
مطالب مرتبط
عنوان محتوی سطح 3
کاشان - خیابان امام خمینی (ره) - تلفن 03155244224
کلیه حقوق متعلق به هیئت ورزش های همگانی شهرستان کاشان می باشد.